O nas

Przedsiębiorstwo Handlowo - Usługowo - Produkcyjne "Motozbyt" sp. z o.o. w Białymstoku rozpoczęło swoją działalność 1 lutego 1991 roku. Od ponad 25 lat zajmujemy się hurtową oraz detaliczną sprzedażą opon, akumulatorów i akcesoriów samochodowych.

p4206544.jpg

 

Współpracujemy z największymi producentami opon oraz akumulatorów na świecie. Jesteśmy dealerem Exide Technologies – pioniera z segmentu akumulatorów z którym związana jest marka CENTRA.

W naszej ofercie oponiarskiej znajdziecie Państwo produkty takich producentów jak: Goodyear, Michelin, Dunlop, Fulda, Sava, Dębica, Kleber, Bridgestone, Kormoran, BFGoodrich oraz wielu innych.

W 1997 roku podpisaliśmy umowę z CITROEN Polska sp. z o.o. na podstawie, której firma nasza została Koncesjonerem samochodów marki CITROEN.

W 2007 roku po podpisaniu umowy z Renault Polska, firma weszła w skład grupy Koncesjonerów samochodów marki RENAULT a w niedługim czasie także DACIA. O tego czasu poszerzamy grono naszych klientów zarówno w salonach sprzedaży samochodów nowych jak również w serwisach samochodowych.

W 2002 roku na podstawie zezwolenia Urzędu Miejskiego rozpoczęliśmy działalność jako Stacja Kontroli Pojazdów i mogliśmy rozszerzyć swoje usługi wykonując badania techniczne pojazdów.

W 2002 roku firma przystąpiła do grupy zakupowej POINT-S Polska Sp. z o.o. specjalizującej się w zakupach hurtowych ogumienia.

Z biegiem lat oferta firmy została poszerzona o hurtową i detaliczną sprzedaż olejów. Posiadamy szeroką gamę olejów takich producentów jak: Castrol, Mobil, ,Elf, Total, Shell, Fuchs, Lotos, Orlen, Platinum, oraz wielu innych.

Ponadto  jesteśmy wieloletnim dealerem Firmy ALCAR - dystrybutora stalowych i aluminiowych felg do pojazdów samochodowych.

W 2012 roku decyzją Transportowego Dozoru Technicznego otrzymaliśmy zezwolenie na działalność drugiej Stacji Kontroli Pojazdów, tym razem przy ul. Narodowych Sił Zbrojnych 19B.

W roku 2017 ruszyliśmy ze sprzedażą samochodów używanych.

Staramy się spełniać oczekiwania szerokiego grona klientów a naszą tradycją jest rzetelność, uczciwe podejście do klienta, atrakcyjne ceny, dbałość o dobrą jakość świadczonych usług.
Posiadamy wysokokwalifikowanych pracowników, którzy na bieżąco podnoszą swoje kwalifikacje i umiejętności poprzez cykle szkoleń.

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszych produktów i usług.

 

Od roku 1898 do roku 1944 miał zakład tylko jednego pana: założyciela Louisa Renaulta. A ten miał znowu tylko jedną pasję: swoja fabrykę w Billancourt, swoje dzieło życiowe. Podczas zakładania zakładu miał dwa udogodnienia: wsparcie finansowe swoich braci, stosunkowo bogatych handlarzy, oraz swój geniusz techniczny. Opatentował napęd bezpośredni, mechanizm przekładniowy, który jego pierwszemu pojazdowi, „nieforemnej, ale żywej próbce”, umożliwił pokonać 13% stok ulicy Lepic. Później zaczęli go stosować wszyscy producenci samochodów, łącznie amerykańskich. Później opatentował wiele dalszych wynalazków i ulepszeń, szczególnie turbosprężarkę.

Pierwszych klientów zakład uzyskiwał dzięki wyścigom. Bracia Louis i Marcel Renaultowie zwyciężali we wszystkich wyścigach, raz za razem. Firma rozwijała się, rozrastała, a dzięki dużemu zamówieniu na taksówki, które miało w roku 1914 wejść do historii, przeszła z produkcji rzemieślniczej na przemysłową. Wprowadziła do Francji podział pracy (Tayloryzm), przeżyła pierwsze strajki robotnicze, wyciągnęła wnioski a wieczoru poprzedzającego Pierwszą wojnę światową Louis Renault stał się człowiekiem wpływowym, którego firma eksportowała znaczną część swojej produkcji. Miała przedstawicieli od New Yorku po Tokio, i nawet dwa zakłady w Rosji.